• +48 794 113 882

Ceramika Japońska 

Podkategorie

  • Zestawy do Sake

    Zestawy do sake – poznaj etykietę picia sake:


    Sake to trunek, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W Japonii obowiązkowo podaje się go przy okazji wszelkich ważnych wydarzeń, jak rodzinne spotkania, ceremonie czy w trakcie świąt. Zakres temperatury podawania sake zależy od jego rodzaju oraz gustu spożywających go gości i jest bardzo szeroki – można go spożywać na zimno lub wręcz na gorąco (trunek niekiedy podgrzewa się aż do 50⁰C).

    Do podawania sake stosowane są tradycyjne zestawy, przy czym niezbędne jest zachowanie ściśle określonej etykiety picia. Ważne, aby nie nalewać trunku do własnej czarki (zajmą się tym na pewno uczestniczące w wydarzeniu osoby). Podczas nalewania sake przez drugą osobę, powinniśmy trzymać czarkę w prawej dłoni, a lewą lekko podtrzymywać spód naczynia. Po nalaniu trzeba obrócić butelkę – tokkuri – zgodnie z ruchem wskazówek zegara, by trunek z niej nie kapał. Kolejną zasadą jest to, że sake pijemy powoli, sącząc alkohol – nie wypijamy od razu całej zawartości czarki.
  • Czajniki i Imbryki do...
Showing 1 - 8 of 8 items
Showing 1 - 8 of 8 items

Ceramika i Porcelana Japońska

Japońska ceramika produkowana jest w niezwykle staranny sposób, z zachowaniem dbałości o każdy najdrobniejszy szczegół. Przyznane certyfikaty potwierdzają jej przeznaczenie oraz możliwość bezpiecznego kontaktu z żywnością. Piękna ceramika pochodzi z Japonii i wyróżnia się oryginalnymi kształtami, a także typowymi dla Kraju Kwitnącej Wiśni kolorami i dekoracyjnymi wzorami. Dzięki estetycznym elementom każda kuchnia zyska niepowtarzalny charakter. W przeważającej mierze są to porcelanowe produkty, bardzo często wytwarzane w sposób ręczny przy wykorzystaniu tradycyjnych japońskich metod, powstałych przed setkami lat. Porcelana wytwarzana przez Tokyo Design Studio – firmę, która swoją działalność rozpoczęła w 2010 roku – prezentuje idealne połączenie nowoczesności i tradycji. Wyznaczający trendy producent zestawia ze sobą obie kultury, Wschodu oraz Zachodu.