Mcusta Zanmai Supreme Hammered


Noże kuchenne Mcusta Zanmai Supreme Hammered

Seria Mcusta Zanmai Supreme Hammered składa się z bardzo wytrzymałych noży, których ostrza produkowane są ze stali damasceńskiej. Charakteryzuje się ona estetycznym wzorem przypominającym falę, co dodaje jej wyjątkowości. Noże z tej linii posiadają mocny rdzeń wytwarzany ze stali VG-10, którą obkłada się 32 warstwami cenionej damasceńskiej stali. To jeszcze nie wszystko, ponieważ górna część ostrza posiada oryginalne młotkowane wykończenie, natomiast całość została wypolerowana na wysoki połysk. Podczas produkcji noży stosowany jest także proces hartowania, w wyniku czego twardość ostrzy dochodzi do poziomu 61 +/- 1 HRC. Dzięki swoim wyjątkowym cechom każdy nóż Mcusta Zanmai Supreme Hammered długo utrzymuje swoją ostrość. Elegancka rękojeść w oktagonalnym kształcie powstaje z wytrzymałego drewna pakka o barwie czerwonej. Dodatkowo wykończono ją pięknym pinem, dzięki któremu noże zyskują klasyczny wygląd. Ważną zaletą rękojeści jest komfort, który zapewnia w czasie użytkowania, a także fakt, że mogą z niej korzystać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne.


Mcusta to jedyny producent noży, który do wycinania stosuje laser. Dzięki tej szczególnej metodzie ostrza noży nie są w takim dużym stopniu podatne na konstrukcyjne obciążenia w stali. Dzięki temu na ostrzach nie pojawiają się mikropęknięcia.

Piny oraz rękojeści zostają poddane frezowaniu z dokładnością do 0,001. Odbywa się to przy użyciu najwyższej jakości maszyn CNC. Noże są również sprawdzane i składane ręcznie, a finalne ostrzenie leży w gestii mistrzów firmy Mcusta. Dzięki tym zabiegom są one niesamowicie ostre, już zaraz po wyjęciu z pudełka.

Product added to wishlist

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.