• +48 794 113 882

Mcusta Zanmai Classic Pro Flame 

Showing 1 - 7 of 7 items
Showing 1 - 7 of 7 items

Noże Kuchenne Mcusta Zanmai Classic Pro Flame

Seria polecanych noży kuchennych Mcusta Zanmai Classic Pro Flame znana jest z wytrzymałości oraz funkcjonalności, a ponadto niepowtarzalnego wyglądu. Ostrza wytwarzane są z doskonałej stali damasceńskiej, na której znajduje się efektowny wzór przypominający płomienie. Natomiast rdzeń każdego ostrza produkuje się ze stali VG-10, która zostaje obłożona kolejnymi 32 warstwami tworzącej piękny wzór stali damasceńskiej. Producent Mcusta znany jest z cienkich ostrzy, które ułatwiają precyzyjne krojenie i dzięki temu zapewniają przyjemność podczas kulinarnych prac i krojenia. W czasie produkcji stosowany jest również proces hartowania, który wynosi twardość każdego ostrza do poziomu 61 +/- 1 HRC. Między innymi dzięki temu trzymają one długo nadaną im ostrość. Noże z serii Mcusta Zanmai Classic Pro Flame posiadają piękną rękojeść z drewna pakka, która wykończona jest stalowym bolsterem oraz gustownymi czerwonymi przekładkami. Rękojeść o wygodnym, ergonomicznym kształcie wzmacniają trzy piny, z czego jeden ma mozaikowy wzór.


Firma Mcusta istnieje od 1964 roku i na samym początku zajmowała się wytwarzaniem nożyczek kuchennych. Specjalizacja w nożach zaowocowała doskonałymi opiniami oraz niepowtarzalnym procesem produkcji, w którym noże wycina się z arkuszy stali za pomocą lasera. Dzięki temu nie powstają naprężenia w stali, a ostrze cechuje się znacznie większą trwałością. Producent Mcusta znany jest ponadto ze swojej dbałości o detale oraz utrzymywaną jakość wszystkich noży kuchennych.

Piny i rękojeści noży Mcusta są frezowane przy użyciu maszyn CNC wysokiej klasy i odbywa się to z dokładnością do 0,001 mm. W procesie produkcji zostają one sprawdzane oraz ręcznie składane, a finalne ostrzenie wykonują mistrzowie Mcusta. To sprawia, że każdy nóż jest wyjątkowo ostry tuż po wyjęciu go z pudełka.