• +48 794 113 882

Mcusta Zanmai Splash Damascus 

Showing 1 - 7 of 7 items
Showing 1 - 7 of 7 items

Japońskie Noże Kuchenne Mcusta Zanmai Splash Damascus

Niezwykle udaną serię noży kuchennych Mcusta Zanmai Splash Damascus wyróżnia piękny i wyraźny wzór oraz przede wszystkim jakość oraz funkcjonalność prezentowanych w jej ramach noży. Ostrza posiadają rdzeń, do którego wytworzenia używa się cenionej w świecie noży stali VG-10. Dookoła niego układają się kolejno 32 warstwy stali damasceńskiej, znanej zarówno ze swoich parametrów, jak i wyjątkowej estetyki. Cienkie ostrza, które są cechą charakterystyczną produktów marki Mcusta, zapewniają dużą wygodę oraz przyjemność w czasie krojenia. Warto wspomnieć o ich twardości, która sięga 61 +/- 1 HRC – jest to wynik specjalnego procesu hartowania w trakcie produkcji. Noże, które wchodzą w skład serii Mcusta Zanmai Splash Damascus, mają odporną rękojeść o efektownym wyglądzie i heksagonalnym kształcie, którą tworzy się z eleganckiego drewna pakka. Dodatkowo zdobiona jest czerwoną przekładką, a także pięknym pinem, dzięki któremu zyskuje klasyczny charakter. Największą zaletą zapewniającej komfort trzymania rękojeści jest fakt, że mogą jej używać zarówno osoby prawo-, jak i leworęczne.

Istniejąca już od roku 1964 firma Mcusta na samym początku była wyspecjalizowana w wytwarzaniu nożyczek kuchennych. Obecnie jest to jeden z czołowych producentów noży. Tym, co wyróżnia tę markę, jest szczególny proces produkcji, który obejmuje laserowe wycinanie noży z arkuszy stali. To duża zaleta, ponieważ działanie lasera nie skutkuje powstawaniem naprężenia w stali i tym samym ostrze każdego noża staje się o wiele trwalsze. Producent Mcusta z wyjątkową pieczołowitością dba o każdy szczegół, a także jakość wytwarzanych noży.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że zarówno rękojeści, jak i piny są frezowane przy pomocy wysokiej klasy maszyn CNC, z dokładnością do 0,001 mm. W końcowych etapach produkcji noże są sprawdzane oraz ręcznie składane, a także finalnie ostrzone – tym zajmują się mistrzowie zakładu, dzięki czemu mamy pewność niebywałej ostrości każdego noża, którą widać od razu po wyciągnięciu z pudełka.