Sakai Kikumori


Noże Sakai Kikumori 

Sakai Kikumori to jedna z najlepszych marek noży kuchennych. Do użytku profesjonalnego oraz dla domowych pasjonatów gotowania. Sakai jest miastem znanym jako ojczyzna sztućców dla profesjonalistów w Japonii, a Kikumori jest uważane za jednego z najlepszych producentów noży w regionie Sakai. Kikumori opracowuje noże kuchenne z wykwalifikowanymi rzemieślnikami od 1925 roku. Wspierają kulturę gotowania, tworząc tradycyjne, bogate kulturowo noże o dużej ostrości.

Sakai Kikumori czerpie z 600-letniej historii firmy Sakai jako głównego centrum tradycyjnej japońskiej produkcji noży. Firma współpracuje z wieloma najlepszymi kowalami z Sakai, ostrzałkami i małymi fabrykami, aby zaoferować szeroką gamę noży, od tradycyjnych materiałów i stylów po bardziej nowoczesne, inspirowane zachodnimi stylami i materiałami.

Sprawdź także innych producentów noży japońskich

Hideo Kitaoka, Seki KanetsuguTakamuraTakahisaTamahaganeTojiroHokiyamaMasahiroMasutaniMcustaMuneishiSuncraftYoshida HamonoZakuriTsunehisa

Product added to wishlist

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.