Takamura


Noże Takamura

Takamura Hamono ulokowane jest w wiosce Takefu (Echizen) w prefekturze Fukui. Ta prowadzona przez trzech braci manufaktura słynie z wyrobu znakomitych noży kuchennych o perfekcyjnym wykończeniu. Bracia odziedziczyli ją po swoim ojcu – Toshiyuki Takamura-san. W swojej produkcji używają najlepszych, nowoczesnych stali.

Warto zaznaczyć, że Takamura to jeden z pierwszych producentów, który – aby ulepszyć właściwości noży, które i tak cechowały się już dużą ostrością i zachowywaniem krawędzi tnącej – sięgnął po szybkotnącą stal proszkową (HSPS), a także stal R2/SG2.

Logotyp Takamura odzwierciedla trzy filary jakości dobrego noża kuchennego, tj. właściwy wybór materiałów, dopracowany proces kucia oraz hartowania, a także doskonałe ostrzenie. Przed podarowaniem noża na ręce klienta, wszystkie te trzy elementy są wdrażane i weryfikowane, aby móc zapewnić jak najlepszy produkt.

Sprawdź także innych producentów noży japońskich

Hideo KitaokaSakai Kikumori ,Seki KanetsuguTakahisaTamahaganeTojiroHokiyamaMasahiroMasutaniMcustaMuneishiSuncraftYoshida HamonoZakuriTsunehisa

Product added to wishlist

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.