Hado


Noże Hado

W języku japońskim Ha (刃) oznacza ostrze, natomiast Do (道) – drogę lub ścieżkę. W innym kontekście może też symbolizować postawę rzemieślników japońskich, których cechuje nieustanny progres w swojej sztuce. Hado można więc interpretować jako dążenie do rozwoju przez wszystkie następne lata wytwarzania krok po kroku wysokiej jakości noży – które zbliżają się do doskonałości.

W roku 2019 pod marką HADO Maruyama san, Ichikawa san i Fukui san uruchomili swój warsztat produkujący noże. Hado – jako „droga ostrzy” napisana Kanji – reprezentuje ideę i założenia trzech partnerów. Głównym ostrzycielem jest Maruyama san, który zajmuje się także wykańczaniem noży. Ichikawa san pełni funkcję menedżera, a Fukui san prezesa.

Misją tej firmy jest nie tylko produkowanie i dostarczanie najwyższej jakości noży, ale także inspirowanie ich estetyką oraz funkcjonalnością. Warto podkreślić, że cały proces produkcyjny, od pierwszego do ostatniego etapu, wykonywany jest przy użyciu rąk wybitnego rzemieślnika.

Product added to wishlist

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.