• +48 794 113 882

Ostrzenie i akcesoria 

Podkategorie

 • Akcesoria do ostrzenia
 • Kamienie wodne

  Kamienie wodne do ostrzenia noży

  Kamienie wodne to dla wielu osób synonim doskonałej ostrzałki do noży kuchennych. Są cenione ze względu na imponującą ostrość i precyzję cięcia, jaką można nadać nożom za ich pomocą. Trzeba tutaj wspomnieć, że jeszcze przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego japońskie noże kuchenne są poddawane procesowi ostrzenia – właśnie przy użyciu sprawdzonych kamieni do ostrzenia. Przed rozpoczęciem ostrzenia konieczne jest namoczenie kamienia do ostrzenia na kilka minut w wodzie (nie należy dopuszczać do tego, aby był suchy w czasie pracy). Co ciekawe, noże japońskie zyskują swoją ekstremalną ostrość dzięki zastosowaniu specjalnego kąta nachylenia ostrzałki – jest nim ok. 15 stopni. Ta doskonała ostrzałka do noży zapewni nie tylko ostrość, ale także bezpieczeństwo Twoim nożom, a Tobie ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

  Kamienie do ostrzenia dłut

  Kamień wodny to także doskonałe narzędzie do ostrzenia dłut, nożyczek i ostrzy strugów. Jeśli ostrze dłuta jest wyszczerbione, użyj grubszego kamienia – 80 do 700. Bardzo ważnym aspektem jest, aby nie zmieniać fabrycznego kąta ostrza. Podczas właściwego ostrzenia dłuta na kamieniu wykorzystuje się gradację od 800 do 3000. Drobniejsze kamienie służą do usuwania gratu (4000-6000) i polerowania (8000 i więcej).

  Jaki kamień do ostrzenia?

  W ofercie sklepu Hamono znajdziesz wiele różnych typów i marek kamieni do ostrzenia. Dla osoby zaczynającej dopiero swoją przygodę z kamieniami wodnymi wybór odpowiedniego może być trudny. Noże japońskie i ich ostrzenie to nasza pasja od wielu lat. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące wyboru odpowiedniego kamienia do ostrzenia noży lub dłut - jesteśmy do dyspozycji:)
 • Ostrzałki do noży

  Ostrzałki do noży kuchennych

  Każdy, nawet najlepszy nóż kuchenny potrzebuje ostrzenia. W tym celu powinniśmy użyć profesjonalnych ostrzałek do noży, takich jak musaki, ostrzałki rolkowe czy pręty do ostrzenia. Dobre ostrzałki do noży pozwalają na szybkie i łatwe przywrócenie nożom ich pierwotnej ostrości. Aby nóż był zawsze ostry należy go ostrzyć regularnie na kamieniach wodnych lub na musaku. Należy pamiętać, że tylko ostry nóż gwarantuje bezpieczeństwo i precyzję cięcia.
  Ostrzałki można też użyć do ostrzenia nożyczek i dłut. Wybierając ostrzałkę do noży należy pamiętać, że noże ceramiczne ostrzymy wyłącznie przy pomocy ostrzałek diamentowych, tu sprawdzi się doskonale np. diamentowa ostrzałka Taidea czy elektryczna ostrzałka Kyocera. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rodzajów i sposobu użycia popularnych systemów ostrzenia noży? Zapoznaj się z wpisem na naszym blogu: Ostrzałki do noży kuchennych - czym ostrzyć noże?
 • Bloki na noże

  Bloki na noże kuchenne

  Jednym ze sprawdzonych sposobów bezpiecznego przechowywania noży kuchennych są bloki na noże. Wybór odpowiedniego bloku do naszej kuchni zależy przede wszystkim od ilości noży używanych przez nas na co dzień, ale także od wystroju kuchni. Rozmaitość kolorów i kształtów bloków do noży kuchennych znajdujących się w ofercie sklepu hamono.pl pozwoli na idealne dopasowanie bloku z ulubionym kompletem noży zarówno do kuchni nowoczesnej, jak i tej bardziej w stylu retro. Zaletą trzymania zestawu noży w bloku jest ich swobodne przemieszczanie. Są uporządkowane i zawsze pod ręką.
  Wybierając odpowiedni stojak na noże kuchenne warto zwrócić uwagę na łatwość utrzymania go w czystości.

 • Torby na noże

  Torby na noże kuchenne

  Profesjonalne walizki oraz torby na noże kuchenne idealnie nadają się do bezpiecznego transportu noży i akcesorii kuchennych. Funkcjonalne i poręczne przysłużą się zarówno zawodowym szefom kuchni jak i zwykłym miłośnikom gotowania w podróży.
 • Listwy magnetyczne

  Listwy magnetyczne na noże

  Eleganckie i funkcjonalne listwy magnetyczne na noże kuchenne są właściwie stałym elementem wystroju większości nowoczesnych kuchni. Listwy magnetyczne są niezwykle bezpiecznym i wygodnym sposobem na przechowywanie noży kuchennych. Niektóre modele listw posiadają silikonową nakładkę na magnesach, która dodatkowo chroni ostrze noża przed uszkodzeniem. W naszej ofercie znajdziecie też metalowe haczyki, które zwiększają użyteczność listwy magnetycznej, umożliwiając zawieszenie na niej innych akcesorii kuchennych, np. nożyczek.
  Różnorodność kolorów oraz materiałów, z jakich wykonane są listwy magnetyczne do noży sprawia, że bez większego trudu dobierzemy odpowiednią do naszej kuchni oraz potrzeb. Magnetyczne listwy kuchenne na ścianie sprawią, że nasz ulubiony zestaw noży i akcesorii kuchennych będzie pod ręką zawsze, gdy będziemy go potrzebować.
 • Saye na noże Handmade
Showing 1 - 12 of 47 items
Showing 1 - 12 of 47 items