• +48 794 113 882

Noże Kuchenne ceramiczne 

Podkategorie

 • Kyocera White
  Seria kuchennych noży ceramicznych z niezwykle oryginalną, charakterystyczną białą klingą oraz czarną rączką. Noże z tej kategorii łączą w sobie zarówno walory estetyczne, jak i wyjątkowe zalety szlachetnej ceramiki Kyocera. Ostrza wytwarzane z dwutlenku cyrkonu są chemicznie obojętne, a więc odporne na rdzę, kwasy i zasady.
 • Kyocera Black
  Uszlachetnione ostrza tej serii kuchennych noży wykonano z węglika cyrkonu (ZrC), dlatego są one twardsze i jeszcze bardziej wytrzymałe od białych ostrzy Kyocera. Szlachetna ceramika jest materiałem chemicznie obojętnym, całkowicie nierdzewnym i odpornym na działanie kwasów oraz zasad.
 • Kyocera Color
  Połączenie białej ceramiki Kyocera z kolorową rączką. Idealny wybór dla osób ceniących sobie oryginalność lub szukających noży, które pasują do wystroju kuchni. Chemicznie obojętne białe ostrza wytwarzane na bazie dwutlenku cyrkonu są odporne na rdzę, kwasy i zasady.
 • Kyocera JPN
  Najnowsza seria noży ceramicznych Kyocera to estetyczne połączenie drewna Pakkawood i stali szczotkowanej z ciemną, indywidualnie wykańczaną klingą ceramiczną. Ergonomiczna, ręcznie wykonana rękojeść perfekcyjnie wpasowuje się w kształt dłoni, dzięki czemu ruchy nożem stają się bardziej naturalne, a praca w kuchni – wydajniejsza.Wyjątkowo funkcjonalne noże z serii JPN są produkowane w oparciu o najwyższe standardy technologiczne firmy Kyocera. Stanowią zarazem hołd dla dziedzictwa kulturalnego Japonii i nawiązują do najlepszych tradycji japońskich kuźni. W 2014 r. nagrodzono je prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Award za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu.
 • Kyocera Kyotop
  Najbardziej zaawansowane noże ceramiczne marki Kyocera, w 100% wykańczane ręcznie. Rękojeść wykonano z polerowanego drewna Pakkawood, natomiast ostrze wyprodukowano z najczystszej i najtwardszej ceramiki na świecie stosowanej do produkcji noży. Klinga jest spiekana w temperaturze 1500oC, pod ciśnieniem sięgającym 20 000 t/m2 (metoda HIP – prasowanie izostatyczne na gorąco).Eleganckie, ergonomiczne noże z serii Kyotop są przykładem doskonałej harmonii między nowoczesną technologią i pięknem tradycji. Zdobiący klingę subtelny deseń symbolizuje japońskie ogrody zen, Karesansui, w których usypane z piasku fale koją serca buddyjskich mnichów i stają się dla nich źródłem inspiracji.
 • Kyocera Eco Fuji
  Inspiracją dla innowacyjnej serii noży Kyocera Fuji był głęboki szacunek, jakim cieszy się góra Fudżi, centralny ośrodek japońskiego kultu gór. To wyjątkowe miejsce jest narodowym skarbem Japonii i olśniewa majestatycznym pięknem, które trwa pośród zmieniającej się nowoczesności. W eleganckich nożach Fuji ciemne rękojeści z drewna Pakkawood połączono z klingami z białej ceramiki. Tradycyjne, ośmiokątne uchwyty są wykonane ręcznie i wygodnie leżą w dłoni. Białe klingi, które powstały z zaawansowanej ceramiki Kyocera Zirconia Z206, harmonizują ze stylowymi rękojeściami w zachwycający sposób. Dzięki nożom, które przywołują piękno góry Fudżi, gotowanie staje się radosnym i wartościowym przeżyciem.
Showing 13 - 24 of 48 items
Showing 13 - 24 of 48 items

Ceramiczne noże kuchenne

W naszych kuchniach coraz częściej pojawiają się noże ceramiczne. Ostrza tych noży wykonane są z dwutlenku cyrkonu, dzięki czemu są bardzo twarde, ich ostrość utrzymuje się wyjątkowo długo, a gładka powierzchnia ceramiki cyrkonowej sprawia, że nie przyklejają się do niej krojone produkty. Co więcej, nie wchodzą w żadne reakcje chemiczne z żywnością, co pozwala na pełne zachowanie jej walorów smakowych, zapachowych i odżywczych. Kolejną zaletą noży kuchennych ceramicznych jest ich lekkość - są wygodne i dłoń nie męczy się przy dłuższym użytkowaniu noża.

Noże ceramiczne są idealnym narzędziem do krojenia, plastrowania, szatkowania, siekania, czy obierania przede wszystkim warzyw, jarzyn, owoców, wędlin, a także mięsa bez kości. Nie nadają się natomiast do obróbki produktów twardych lub mrożonych - ostrze może zostać uszkodzone.

Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o nożach ceramicznych: https://hamono.pl/pl/blog/porady/noze-ceramiczne-co-musisz-o-nich-wiedziec