• +48 794 113 882

Noże kuchenne 

Podkategorie

 • Noże Kuchenne Stalowe
  noże kuchenne stalowe
 • Noże Kuchenne ceramiczne

  Ceramiczne noże kuchenne

  W naszych kuchniach coraz częściej pojawiają się noże ceramiczne. Ostrza tych noży wykonane są z dwutlenku cyrkonu, dzięki czemu są bardzo twarde, ich ostrość utrzymuje się wyjątkowo długo, a gładka powierzchnia ceramiki cyrkonowej sprawia, że nie przyklejają się do niej krojone produkty. Co więcej, nie wchodzą w żadne reakcje chemiczne z żywnością, co pozwala na pełne zachowanie jej walorów smakowych, zapachowych i odżywczych. Kolejną zaletą noży kuchennych ceramicznych jest ich lekkość - są wygodne i dłoń nie męczy się przy dłuższym użytkowaniu noża.

  Noże ceramiczne są idealnym narzędziem do krojenia, plastrowania, szatkowania, siekania, czy obierania przede wszystkim warzyw, jarzyn, owoców, wędlin, a także mięsa bez kości. Nie nadają się natomiast do obróbki produktów twardych lub mrożonych - ostrze może zostać uszkodzone.

  Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o nożach ceramicznych: https://hamono.pl/pl/blog/porady/noze-ceramiczne-co-musisz-o-nich-wiedziec
 • Zestawy noży kuchennych

  Zestaw Noży Kuchennych

  Dla każdego kucharza, który gotuje w domu czy profesjonalnego szefa kuchni, najważniejszymi narzędziami w pracy są noże, a dobrze dobrany zestaw noży kuchennych to podstawa. W każdym zestawie noży powinien znaleźć się nóż szefa kuchni, który w Japonii nazywany jest Gyuto, nóż uniwersalny i na przykład nóż do chleba. Często zestawy noży są zbyt rozbudowane, myślę że dwa, trzy noże w zupełności wystarczą do wykonania większości prac w kuchni. Wybierając nasz zestaw powinniśmy zwrócić uwagę na stal z jakiej wykonane są noże, najłatwiejsze w codziennym utrzymaniu będą noże kute noże ze stali nierdzewnej. Na rynku są tez obecne noże ze stali węglowej lub narzędziowej, noże takie gwarantują ekstremalną ostrość jednakże dość łatwo wchodzą w reakcję z kwaśnymi produktami takimi jak cytryna czy ogórki kiszone. Zestaw noży kuchennych o także znakomity pomysł na prezent dla miłośników gotowania.

 • Rodzaje noży kuchennych
Showing 1 - 12 of 177 items
Showing 1 - 12 of 177 items

Dobre noże kuchenne

Czym powinny charakteryzować się dobre noże kuchenne? Nóż to jeden z najważniejszych akcesorii używanych w kuchni. Aby był wygodny w użytkowaniu musi być ostry, bezpieczny, trwały i dobrze leżeć w dłoni. Bezpieczny nóż powinien być na tyle ostry, żeby krojenie produktów nie wymagało zbytniego nacisku. Dłoń powinna móc tylko nakierować nóż na odpowiednią pozycję, a jego ostrość i ciężar sprawi, że ostrze z łatwością wkroi się w żywność przy minimalnym nacisku. Właśnie takie dobrej jakości noże kuchenne wyselekcjonowaliśmy dla Was w naszej ofercie. Zależało nam także na różnorodności, dlatego znajdziecie tu zarówno profesjonalne noże kuchenne przeznaczone dla szefów kuchni, jak i zestawy noży, które znajdą zastosowanie w każdym domu.